UBS انتظار دارد 17 میلیارد دلار از نجات Credit Suisse آسیب ببیند، بررسی عجولانه

مقامات سوئیسی در یک آخر هفته در ماه مارس، نجات اضطراری بحث‌برانگیز Credit Suisse توسط UBS را به مبلغ 3 میلیارد فرانک سوئیس (3.37 میلیارد دلار) انجام دادند.

Fabrice Coffrini | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

UBS ضرر مالی حدود 17 میلیارد دلار از تصاحب اضطراری خود را برآورد می کند کردیت سوئیسطبق یک پرونده نظارتی، و گفت که معامله عجولانه ممکن است بر بررسی دقیق آن تأثیر گذاشته باشد.

در یک پرونده جدید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اواخر شب سه‌شنبه، غول بانکی سوئیس تأثیر منفی کلی حدود 13 میلیارد دلار در تعدیل ارزش منصفانه دارایی‌ها و بدهی‌های واحد تجاری ترکیبی جدید، همراه با احتمال 4 میلیارد دلار را نشان داد. از هزینه های دادرسی و نظارتی آسیب دیده است.

اخبار مربوط به سرمایه گذاری

کرامر پس از تسویه یک میلیارد دلاری، ولز فارگو را «بهترین بانک سرمایه‌دار» می‌نامد

باشگاه سرمایه گذاری CNBC

با این حال، UBS همچنین انتظار دارد که با رزرو یکباره سود 34.8 میلیارد دلاری از به اصطلاح “سرقفلی منفی” که به خرید دارایی ها با هزینه ای بسیار کمتر از ارزش واقعی آنها اشاره دارد، این را جبران کند.

خرید اضطراری این بانک از رقیب داخلی آسیب دیده خود به مبلغ 3 میلیارد فرانک سوئیس (3.4 میلیارد دلار) توسط مقامات سوئیس طی یک آخر هفته در ماه مارس انجام شد، در حالی که Credit Suisse در آستانه سقوط در بحبوحه برداشت گسترده سپرده مشتریان و کاهش سهم قرار گرفت. قیمت

در پرونده اصلاح شده F-4، UBS همچنین تاکید کرد که بازه زمانی کوتاهی که تحت آن مجبور به انجام بررسی های لازم شده است ممکن است بر توانایی آن برای “ارزیابی کامل دارایی ها و بدهی های Credit Suisse” قبل از تصاحب تاثیر گذاشته باشد.

این پرونده فاش کرد که مقامات دولتی سوئیس در 15 مارس در حالی که در مورد شروع فروش Credit Suisse به منظور “آرام کردن بازارها و جلوگیری از احتمال سرایت در سیستم مالی” به UBS مراجعه کردند. بانک تا 19 مارس فرصت داشت تا بررسی های لازم را انجام دهد و با تصمیم گیری بازگردد.

مدیر عامل UBS: معامله Credit Suisse ریسکی نیست

UBS گفت: «اگر شرایط بررسی لازم بر توانایی UBS Group AG برای بررسی کامل بدهی‌ها و ضعف‌های Credit Suisse تأثیر بگذارد، این امکان وجود دارد که UBS Group AG با نجاتی که بسیار دشوارتر و پرخطرتر از آنچه تصور می‌شد موافقت کرده باشد.» در بخش عوامل خطر تشکیل پرونده.

اگرچه این به عنوان یک خطر بالقوه برجسته می شود، سرجیو ارموتی، مدیر عامل UBS، ماه گذشته به CNBC گفت که معامله Credit Suisse مخاطره آمیز نیست و مزایای بلندمدتی ایجاد می کند.

بحث برانگیزترین جنبه این معامله تصمیم ناظر FINMA برای حذف حدود 17 میلیارد دلار از اوراق قرضه ردیف اول (AT1) اضافی Credit Suisse قبل از سهامداری بود، که با مخالفت با دستور مرسوم کاهش ارزش پول و منجر به پیگرد قانونی از سوی دارندگان اوراق قرضه AT1 شد.

تشکیل پرونده روز سه شنبه نشان داد که کمیته استراتژی UBS در اکتبر 2022 ارزیابی Credit Suisse را به دلیل بدتر شدن وضعیت مالی رقیب خود آغاز کرد. این وام دهنده که مدت ها با مشکل مواجه بود، به دلیل نگرانی های نقدینگی، در پایان سال 2022 دارایی های خالص خروجی عظیمی را تجربه کرد.

کمیته استراتژی UBS در ماه فوریه به این نتیجه رسید که خرید Credit Suisse “مطلوب نیست” و بانک به تجزیه و تحلیل پیامدهای مالی و حقوقی چنین معامله ای ادامه داد در صورتی که وضعیت به حدی بدتر شود که مقامات سوئیس از UBS درخواست کنند. وارد شدن

UBS هفته گذشته اعلام کرد که اولریش کوئرنر، مدیر عامل Credit Suisse، پس از بسته شدن قانونی قرارداد، که انتظار می‌رود ظرف چند هفته آینده، به هیئت اجرایی شرکت ترکیبی جدید بپیوندد.

این گروه به عنوان یک “گروه بانکداری یکپارچه” فعالیت خواهد کرد و Credit Suisse استقلال نام تجاری خود را برای آینده قابل پیش بینی حفظ خواهد کرد، زیرا UBS یکپارچه سازی مرحله ای را دنبال می کند.