Meta Quest 3 قبل از اولین هدست VR برنامه ریزی شده اپل رونمایی شد

زاکربرگ چند روز قبل از اینکه اپل هدست خود را معرفی کند، از جدیدترین هدست VR متا رونمایی کرد

متا مدیرعامل مارک زاکربرگ روز پنجشنبه آخرین هدست واقعیت مجازی شرکتش، Quest 3 را تیز کرد.

زاکربرگ در ویدئویی در اینستاگرام اعلام کرد هدست جدید از 499 دلار شروع خواهد شد. در این پست اشاره شد که این اولین هدست اعلام شده با “واقعیت ترکیبی رنگی با وضوح بالا” خواهد بود. Quest 3 40% باریکتر از مدل قبلی خود یعنی Quest 2 است.

به نظر می‌رسد که حداقل سه دوربین در جلو دارد که ممکن است برخی از تجربه‌های عبور را بهبود بخشد، جایی که کاربر می‌تواند هنگام استفاده از هدست و تعامل با برنامه‌ها، دنیای واقعی اطراف خود را ببیند. این ویدیو اشاره کرد که درک عمق طبیعی را برای کاربر بهبود بخشیده است و بهبودهای گرافیکی را برای بازی تبلیغ می کند.

متا در بیانیه‌ای گفت: «گذر رنگ با وفاداری بالا، یادگیری ماشینی نوآورانه و درک فضایی به شما امکان می‌دهد به طور همزمان با محتوای مجازی و دنیای فیزیکی تعامل داشته باشید و امکانات بی‌پایانی برای کاوش ایجاد کنید».

Quest 3 با نسل بعدی عرضه خواهد شد کوالکام چیپست، پست گفته شد. متا گفت که جزئیات بیشتری را در 27 سپتامبر در جریان کنفرانس Connect خود ارائه خواهد کرد.

هدست واقعیت مجازی متا کوئست 3

متا

هدست Meta’s Quest 2 در پاییز 2020 با قیمت اولیه 299 دلار عرضه شد.

سیب انتظار می رود هفته آینده هدست VR رقابتی خود را به عنوان بخشی از رویداد WWDC ژوئن این شرکت معرفی کند. طبق گزارش ها، هدست مصرف کننده سازنده آیفون، که می تواند از فناوری های واقعیت افزوده نیز استفاده کند، با صدها هزار برنامه iPad کار می کند و حداقل 3000 دلار قیمت دارد.

متا برای اولین بار اعلام کرد که Quest 3 را امسال به عنوان بخشی از درآمد سه ماهه سوم سال 2022 معرفی می کند، زیرا گفت که هزینه درآمد شرکت تا حدودی به دلیل “هزینه های سخت افزار Reality Labs ناشی از راه اندازی نسل بعدی ما افزایش خواهد یافت. از هدست Quest مصرف کننده ما اواخر سال آینده.”

متا همچنان در متاورژن، دنیای دیجیتالی که هنوز توسعه نیافته است، هزینه های زیادی می کند که برای دسترسی به آن نیاز به فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دارد.

واحد Reality Labs این شرکت که در حال توسعه فناوری‌های VR و AR است، در سه ماهه اول شرکت ضرر عملیاتی 3.99 میلیارد دلاری را ثبت کرد و درآمدی معادل 339 میلیون دلار داشت.

در جولای 2022، متا قیمت Quest 2 را از 299 دلار به 399 دلار افزایش داد و دلیل آن افزایش هزینه های ساخت و ارسال دستگاه بود. روز پنجشنبه اعلام کرد که قیمت این هدست را از 4 ژوئن به 299 دلار کاهش خواهد داد.

اکتبر گذشته، متا هدست Quest Pro VR خود را که برای مشاغل و نه مصرف کنندگان در نظر گرفته شده بود، معرفی کرد. اگرچه Quest Pro در ابتدا با قیمت 1499.99 دلار فروخته شد، متا قیمت دستگاه را به 999.99 دلار در ماه مارس کاهش داد و همچنین قیمت نسخه گران‌تر هدست Quest 2 با فضای ذخیره‌سازی اضافی را از 499.99 دلار به 429.99 دلار کاهش داد.

گروه تحقیقاتی NPD در دسامبر گذشته به CNBC گفت که فروش هدست های VR در ایالات متحده در سال 2022 نسبت به سال قبل 2 درصد کاهش یافته و به 1.1 میلیارد دلار رسیده است، که نشان می دهد این فناوری همه جانبه هنوز تا تبدیل شدن به یک جریان اصلی لوازم الکترونیکی مصرفی فاصله دارد.

تماشا کردن: از یک بازه زمانی سه ساله Nvidia غیر قابل توقف است

جیم بریر از Breyer Capital می گوید که انویدیا در سه سال آینده غیرقابل توقف به نظر می رسد