31 درصد از خریداران جدید رمزارز تحت تأثیر دوستان هستند. چرا باید محتاط بود

عکس فرانچسکو کارتا | لحظه | گتی ایماژ

وقتی صحبت از ارزهای رمزپایه می شود مانند بیت کوینبر اساس یک مطالعه جدید، سرمایه‌گذاران جدید اغلب توسط دوستانشان انگیزه می‌گیرند تا این کار را انجام دهند.

اما کارشناسان هشدار می دهند که ممکن است تله هایی برای افراد بی احتیاط ایجاد کند.

لی بیکر، یک برنامه ریز مالی معتبر و موسس خدمات مالی Apex در آتلانتا، گفت: “من تصور نمی کنم دوستان در مورد زمانی که پول خود را از دست داده اند صحبت کنند.”

بیکر، یکی از اعضای شورای مشاوران CNBC، اضافه کرد: “موارد سکسی می فروشد.” “بالا می فروشد.

او افزود: “اما مردم در مورد جنبه منفی صحبت نمی کنند.”

بیشتر از Ask Advisor

در اینجا دیدگاه‌های شورای FA در مورد چگونگی هدایت این اقتصاد در حین ایجاد ثروت وجود دارد.

بر اساس یک مطالعه مشترک اخیر که توسط بنیاد آموزش سرمایه گذاران سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی و NORC در دانشگاه شیکاگو منتشر شده است، تقریبا یک سوم – 31٪ – از سرمایه گذاران جدید ارزهای دیجیتال در سال 2022 از پیشنهاد یکی از دوستان خود به عنوان دلیل اصلی خرید استفاده کردند. توصیه های دوستان عامل انگیزشی شماره 1 برای خریداران جدید کریپتو بود.

این سهم با 8 درصد از سرمایه گذاران جدید در دارایی های سنتی تر مانند سهام و اوراق قرضه مقایسه می شود.

بر اساس این مطالعه، این تفاوت نشان می‌دهد که «یک عنصر اجتماعی در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد که در سرمایه‌گذاری سهام یا اوراق قرضه مشهود نیست».

این بدان معنا نیست که توصیه یک دوست لزوماً دلیل ضعیفی برای خرید دارایی های دیجیتال است.

SEC و Crypto:

گری موتولا، مدیر تحقیقات بنیاد آموزش سرمایه‌گذاران FINRA و یکی از نویسندگان گزارش، گفت: اما این می‌تواند یک “شمشیر دولبه” باشد.

به گفته موتولا، از یک طرف، ارزهای دیجیتال می‌تواند راهگشای سرمایه‌گذاری سنتی‌تر باشد – که عموماً یک نتیجه خوب است. شواهدی مبنی بر وقوع این اتفاق وجود دارد: این مطالعه نشان داد که 36 درصد از سرمایه‌گذاران جدید کریپتو گفتند که خرید آنها علاقه بیشتری به سرمایه‌گذاری در بازار سهام داشته است.

با این حال، «دوستان توصیه می کنند [crypto]موتولا گفت، منابع اطلاعاتی در رسانه های اجتماعی ممکن است قابل اعتماد نباشند.

اعتماد کن اما تایید کن

ترس از دست دادن می تواند محرک قدرتمندی برای تصمیم گیری های سرمایه گذاری باشد.

بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده تا سال 2021 افزایش یافتند، یک سال رکورد برای دارایی های دیجیتال. بیت کوین از حدود 10000 دلار در تابستان 2020 به اوج بالای 68000 دلار تا نوامبر 2021 رسید.

اما موج به سرعت در طول یک به اصطلاح “زمستان رمزنگاری” تغییر کرد، زمانی که سرمایه گذاران بیش از 2 تریلیون دلار در سال پس از اوج بازار از دست دادند.

سکسی می فروشد صعودی می فروشد. اما مردم در مورد جنبه منفی صحبت نمی کنند.

لی بیکر

CFP و بنیانگذار Apex Financial Services

افراد مشهور مانند لیندسی لوهان بازیگر و خواننده رپ Soulja Boy اخیراً توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دلیل تأیید نامشخص ارزهای دیجیتال مختلف جریمه شدند.

بیکر درباره اطلاعاتی که ممکن است از دوستان یا از «کارشناسان شبه» در رسانه‌های اجتماعی بشنوید، گفت: «مگر اینکه آن‌ها یک فرد مالی آگاه و آگاه هستند، اعتماد کنید اما تأیید کنید».

او گفت که یکی از خطرات پیروی از توصیه دوستان: سرمایه گذاران ممکن است خطرات و نوسانات مرتبط با کریپتو (یا سایر سرمایه گذاری ها) را درک نکنند، یا اینکه چگونه در یک سبد سرمایه گذاری گسترده تر و متنوع تر قرار می گیرد.

یک تله بالقوه دیگر: ممکن است زمانی که بازار به اوج خود نزدیک می شود، زمانی که بسیاری از پتانسیل رشد قبلاً محقق شده است، توصیه دوستی دریافت می کنید.

ارزش فعلی بیت کوین در حدود 30000 دلار تقریباً دو برابر آن چیزی است که در ابتدای سال 2023 بود. بیکر انتظار دارد در صورت ادامه روند، به زودی تماس های تلفنی بیشتری در مورد ارزهای دیجیتال برقرار کند.

“اگر در حال انجام تحقیقات هستید [about crypto]بیکر گفت، “فکر می‌کنم عالی است.”