پس از شرط بندی BDT Capital بر روی سهامدار اصلی غول رسانه ای، پارامونت به اشتراک می گذارد

لوگوی پارامونت در 9 مارس 2023 در میدان کلمبیا در امتداد بلوار سانست در هالیوود، کالیفرنیا نمایش داده می شود.

پاتریک تی فالون | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

پارامونت گلوبال پس از اینکه یک سرمایه‌گذار معروف به بانکدار مورد علاقه وارن بافت به سهامدار کنترل کننده این شرکت رسانه‌ای انباشته شد، سهام در روز جمعه تقریباً 6 درصد جهش کرد.

National Amusements، سهامدار اکثریت رای پارامونت، بعد از ظهر پنجشنبه اعلام کرد که قراردادی برای سرمایه گذاری 125 میلیون دلاری سهام ترجیحی از BDT Capital Partners، وابسته به BDT & MSD Partners منعقد کرده است.

نماد نمودار سهامنماد نمودار سهام

مخفی کردن محتوا

پارامونت

برخی از ناظران بافت متوجه ارتباط عجیبی با این خبر شدند. رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل BDT & MSD Partners بایرون تروت است که مدت هاست به عنوان بانکدار مورد علاقه و مورد اعتماد بافت شناخته می شود. این ترات بود که به بافت پیشنهاد داد در طول بحران مالی سال 2008 یک طناب نجات 5 میلیارد دلاری به گلدمن ساکس بیندازد.

ارتباط به همین جا ختم نشد. بافت برکشایر هاتاوی طبق گفته FactSet، در واقع بزرگترین سرمایه گذار نهادی پارامونت با سهم 15.4٪ است. برکشایر در ابتدا سهام را در سه ماهه اول سال 2022 به دست گرفت و ارزش این شرط پس از فروش اخیر پارامونت حدود 1.32 میلیارد دلار است.

پارامونت از ابتدای سه ماهه دوم، پس از اینکه درآمد و درآمد سه ماهه آن برآوردهای تحلیلگران را از دست داد، بیش از 30 درصد کاهش داشته است و شرکت مادر CBS سود سه ماهه خود را کاهش داد.

دان بیلسون، رئیس تحقیقات رویداد محور در گوردون هاسکت، گفت: “بنابراین آنچه ما اکنون در اینجا داریم این است که ترات در مورد آنچه در NAI اتفاق می افتد نظر می دهد. و NAI در مورد آنچه برای 15 درصد سهام بافت در PARA اتفاق می افتد نظر می دهد.” یک یادداشت جایی که این اتفاق می افتد TBD است اما با بافت و بانکدارش در ترکیب، این وضعیت امروز جالب تر از زمانی است که هفته شروع شد.

“خبر خوبی نیست”

بافت 92 ساله در پاسخ به سوالی درباره پارامونت در نشست سالانه سهامداران برکشایر در اوایل ماه مه، لحن منفی در مورد کاهش سود سهام نشان داد، در حالی که نشان دهنده چشم انداز بدبینانه خود برای تجارت استریم بود.

بافت گفت: «این خبر خوبی نیست وقتی هر شرکتی سود سهام خود را پاس می کند یا سود سهام خود را به طور چشمگیری کاهش می دهد. “تجارت استریم برای تماشا بسیار جالب است… شرکت های زیادی این کار را انجام می دهند. و شما به شرکت های کمتری نیاز دارید یا به قیمت های بالاتری نیاز دارید. و خوب، به قیمت های بالاتر نیاز دارید یا کار نمی کند.”

مشخص نیست که آیا بافت بود که موقعیت پارامونت را خرید یا معاونان سرمایه‌گذاری او، تد وشلر و تاد کامبز، که هر یک از آنها 15 میلیارد دلار در برکشایر نظارت می‌کنند.

از Loop ارتقا دهید

Loop Capital در روز جمعه با توجه به سرمایه گذاری BDT، رتبه پارامونت را از میزان فروش ارتقا داد. شرکت وال استریت گفت که وضعیت صعودی این است که فشار مالی پارامونت را مجبور می‌کند خریدار پیدا کند و سهامداران به ارزش بازار خصوصی دست پیدا کنند.

Loop Capital در یادداشتی گفت: «در حالی که ما هنوز معتقدیم چرخش PARA یک چالش خواهد بود، تصور سرمایه‌گذاران از شرکت می‌تواند با یک فروشنده با انگیزه، بانکداران باهوش و کیف پول برکشایر تغییر کند.»