زنان برای دستیابی به “شمول مالی” جهانی حیاتی هستند

بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، در بحث “پتانسیل نوآوری در آفریقا ، در برلین ، آلمان.

اتحاد تصویر | گتی ایماژ

بیل گیتس ، خیرخواه میلیاردر ، گفت: زنان برای اطمینان از امور مالی – و آموزش مالی – برای سایر بخشهای جامعه حیاتی هستند.

بنیانگذار مایکروسافت روز سه شنبه در جشنواره FinTech سنگاپور گفت ، دولت ها و مشاغل جدی در زمینه دسترسی همه اعضای جامعه به خدمات مالی باید منابع خود را به زنان انتقال دهند.

گیتس با اشاره به اینکه زنان معمولاً مسئول امور مالی حمایت از خانواده هستند ، گفت: “این کاملاً مهم است.”

وی در کنفرانس مجازی امسال گفت: “مزایای دریافت پول تحت کنترل وی به این معنی است که این پول بیشتر برای تغذیه و آموزش و مواردی که خانواده را از فقر خارج می کند استفاده می شود.”

بهبود شمول در سطح جهانی

شمول مالی ، که به اعطای دسترسی بیشتر مردم به خدمات مالی اشاره دارد ، همچنان یک چالش اساسی برای جوامع در سراسر جهان است.

فقط 35٪ از مردم در کشورهای کم درآمد به یک حساب بانکی دسترسی دارند. به گزارش مجمع جهانی اقتصاد ، این میزان در کشورهای با درآمد بالا تا پایین متوسط ​​از 58 تا 73 درصد و در کشورهای با درآمد بالا 94 درصد است. در میان زنان ، این سطح کمتر است.

مهم است که به یاد داشته باشیم که چقدر از شمول مالی جهانی فاصله داریم.

بیل گیتس

بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس

همه گیری فقط این کمبود را برجسته کرده است ، زیرا دولت ها برای گرفتن کمک مالی به نیازمندان در میان قفل قفل های سراسری تلاش کرده اند.

گیتس گفت: “می دانید ، مهم است که به یاد داشته باشید که ما چقدر از شمول مالی جهانی فاصله داریم.”

سرمایه گذاری در راه حل های دیجیتالی

گیتس از طریق سازمان غیرانتفاعی خود ، بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، چندین سال است که با دولت ها و بانک های مرکزی در جهت بهبود شمول مالی در کشورهای در حال توسعه همکاری می کند.

به طور خاص ، این شامل معرفی راه حل های دیجیتالی است ، که گیتس گفت می تواند به چنین کشورهایی کمک کند تا با پیشرفته ترین سیستم های موجود ، کشورهای پیشرفته – یا شاید جهشی – را جبران کنند.

گیتس گفت: “بسیاری از وقت ما با بانکداران مرکزی و اطمینان از اینکه آنها پیشگامان چه کاری انجام داده اند سپری می شود.”

تقریباً یک راه ساده وجود دارد که آنها می توانند شهروندان خود را به هم متصل کنند.

بیل گیتس

بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس

برای این منظور ، بنیاد بودجه راه حل های هویت دیجیتال مانند MOSIP مستقر در هند را تأمین می کند ، یک نرم افزار کاملاً در دسترس که به دولت ها امکان می دهد برای کمک به توزیع منابع ، هویت دیجیتالی برای شهروندان خود ایجاد کنند. به گفته گیتس ، تاکنون استقبال از چنین فناوری هایی در کشورهایی از نیجریه و اتیوپی تا اندونزی زیاد بوده است.

وی گفت: “ما فکر می کنیم طی پنج سال آینده ، اکثر بانک های مرکزی می گویند خوب ، آنها می توانند این کار را انجام دهند ، زیرا اکثر بلوک های ساختمانی در دسترس هستند و تقریباً یک روش مستقیم وجود دارد که می توانند شهروندان خود را به هم متصل کنند.” .

گیتس گفت که هدف بنیاد او این است که ظرف یک دهه ، دو سوم جمعیت جهانی را شامل مالی کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>