PNC برای خرید عملیات BBVA اسپانیا در ایالات متحده

خودپرداز در مرکز شرکت برای خدمات مالی PNC در One PNC Plaza در پیتزبورگ ، پنسیلوانیا نشان داده می شود.

گتی ایماژ

این شرکت آمریکایی روز دوشنبه اعلام کرد ، گروه مالی اسپانیایی BBVA توافق کرده است که تجارت آمریکایی خود ، BBVA USA Bancshares را به گروه خدمات مالی PNC به مبلغ 11.6 میلیارد دلار بفروشد.

دفتر مرکزی آن در هوستون ، تگزاس ، BBVA USA Bancshares 104 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد ، شرکت فرعی بانکی BBVA USA 637 شعبه در تگزاس ، آلاباما ، آریزونا ، کالیفرنیا ، فلوریدا ، کلرادو و نیومکزیکو اداره می کند. PNC روز دوشنبه گفت ، شرکت جدید حضور در ساحل به ساحل در 29 از 30 بازار بزرگ ایالات متحده را دارد.

به گفته رویترز ، معامله تمام نقدی دومین خرید بزرگ بانکی ایالات متحده از زمان بحران مالی 2008 است و برای تجارت آمریکایی 19.7 برابر درآمد سال 2019 و 1.34 برابر ارزش دفتری آن از سپتامبر 2020 ارزیابی می شود. این قیمت تقریبا 50 دلار است ٪ سرمایه فعلی بازار BBVA.

در بیانیه ای ، رئیس اجرایی گروه BBVA کارلوس تورس ویلا گفت که این معامله “یک معامله بسیار مثبت برای همه طرفها” بوده و “موقعیت مالی قوی” گروه اسپانیایی را بهبود بخشیده است.

تورس ویلا افزود: “ما انعطاف پذیری کافی برای استقرار سودآوری در بازارهای خود خواهیم داشت که باعث تقویت مشخصات رشد طولانی مدت و حمایت از اقتصادها در مرحله بهبودی و افزایش توزیع سهامداران می شویم.”

پس از تأیید هیئت مدیره هر دو شرکت ، انتظار می رود معامله در اواسط سال 2021 بسته شود ، و PNC به عنوان موجود زنده باقی مانده BBVA USA Bancshares و BBVA USA را با PNC Bank ادغام می کند.

مطالب دیدنی
JPMorgan Chase حدود 500 شغل فنی و عملیاتی را کاهش داد

ویلیام اس. دمچاک ، رئیس ، رئیس و مدیر عامل PNC گفت: “خرید BBVA USA مسیر رشد ما را تسریع می کند و ارزش سهامداران بلند مدت را از طریق استقرار استراتژیک درآمد حاصل از فروش سرمایه گذاری BlackRock ما افزایش می دهد.”

سهام BBVA در اوایل جلسه معاملات اروپا در روز دوشنبه بیش از 15 درصد جهش کرد.