IEA می گوید واکسن Covid بعید است برای مدتی به بازار نجات برسد

واگن های ریلی برای حمل روغن ، سوخت و گاز مایع در حاشیه ایستگاه راه آهن یانیچکینو ، نزدیک به پالایشگاه گازپروم نفت PJSC مسکو در مسکو ، روسیه ، دوشنبه ، 27 آوریل 2020 قرار دارد.

آندری روداکوف | بلومبرگ | گتی ایماژ

لندن – آژانس بین المللی انرژی (IEA) روز پنجشنبه پیش بینی تقاضای جهانی نفت در سال 2020 را کاهش داد و گفت که انتظار نمی رود احتمال واکسن ویروس کرونا باعث افزایش تقاضا “تا سال آینده شود”.

آژانس بین المللی انرژی در آخرین گزارش ماهانه خود که دقیقاً تماشا می شود ، گفت که اکنون انتظار دارد تقاضای جهانی نفت 8.8 میلیون بشکه در روز در سال جاری منقبض شود. این بازنگری 0.4 میلیون بشکه ای نزولی از ارزیابی ماه گذشته را منعکس می کند.

آژانس انرژی مستقر در پاریس چشم انداز کوتاه مدت خود را در مورد داده های ضعیف تاریخی و احیای مجدد موارد Covid-19 در اروپا و ایالات متحده اصلاح کرد

برای سال 2021 ، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که رشد تقاضای جهانی نفت 5.8 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت ، که این یک بازنگری 0.3 میلیون بشکه ای نسبت به ماه گذشته است.

از زمانی که Pfizer و BioNTech روز دوشنبه گفتند که نتایج اولیه نشان داد که نامزد واکسن آنها بیش از 90٪ در جلوگیری از عفونت های Covid موثر است ، قیمت نفت سه جلسه معاملات متوالی را تجربه کرده است.

امید است که یک واکسن ایمن و موثر بتواند به پایان شیوع ویروس کرونا منجر شود که بیش از 1.28 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده است.

چالشهای بزرگی قبل از راه اندازی واکسن Covid-19 باقی مانده است ، اما بازارهای نفت اخبار را خوشحال کردند ، امیدوارند که این امر منجر به افزایش تقاضای انرژی در ماههای آینده شود.

آژانس بین المللی انرژی گفت: “با این حال خیلی زود است که بدانیم واکسن ها چگونه زندگی طبیعی را از سر می گیرند. در حال حاضر ، پیش بینی های ما تأثیر قابل توجهی در نیمه اول سال 2021 پیش بینی نمی کند.”

معاملات آتی نفت خام برنت بامداد پنجشنبه با 43.66 دلار در هر بشکه معامله شد که حدود 0.3٪ کاهش داشت ، در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 41.33 دلار بود که تقریبا 0.35٪ کاهش داشت.

نشست اوپک +

آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی کمی قبل از جلسه اتحاد انرژی برخی از قدرتمندترین تولیدکنندگان نفت خام جهان برای بحث در مورد مرحله بعدی سیاست تولید نفت ارائه شده است.

قرار است متحدان اوپک و کشورهای غیر اوپک که در مجموع به اوپک معروف هستند ، در تاریخ 1 دسامبر گفتگو کنند

در مواجهه با تقاضای جهانی ناچیز جهانی برای نفت ، این گروه موافقت کرده است که از 1 مه 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش یابد. این کاهش در 7.7 میلیون بشکه در ماه آگوست کاهش یافت و اوپک + اعلام کرد که قصد دارد کاهش بیشتری داشته باشد سال آینده.

آژانس بین المللی انرژی گفت: “با وجود واکسن Covid-19 که بعید است برای نجات بازار جهانی نفت استفاده شود ، ترکیبی از تقاضای ضعیف و افزایش عرضه نفت زمینه دشواری را برای نشست کشورهای OPEC + فراهم می کند.”

“تا زمانی که اصول اساسی تغییر نکند ، وظیفه ایجاد تعادل مجدد در بازار به کندی پیش خواهد رفت.”

اوپک روز چهارشنبه با اشاره به چشم انداز اقتصادی ضعیف تر از حد انتظار و افزایش موارد ویروس کرونا ، پیش بینی های تقاضای جهانی نفت خود را برای باقی مانده امسال و 2021 کاهش داد.

این گروه تولید کننده 13 نفره اعلام کرد که پیش بینی می کند تقاضای جهانی نفت 9.8 میلیون بشکه در روز نسبت به سال دیگر در سال 2020 منقبض شود ، قبل از اینکه سالانه 6.2 میلیون بشکه به صورت سالانه افزایش یابد.