IAC پس از دستیابی به 2.75 میلیارد دلار ارزیابی ، Vimeo spinoff را در نظر می گیرد

IAC روز پنجشنبه اعلام کرد ، ویمئو متعلق به IAC 150 میلیون دلار سرمایه از Thrive Capital و GIC جمع آوری کرده و این شرکت فیلم سازی را 2.75 میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

IAC همچنین در حال بررسی بخش سهام مالکیت خود در Vimeo است که به دلیل همه گیری Covid-19 افزایش تقاضا را تجربه کرده است. جوئی لوین ، مدیرعامل IAC در نامه ای به سهامداران روز پنجشنبه گفت ، تصمیم هنوز در مراحل اولیه است و مشخص نیست که شرایط spinoff چگونه خواهد بود.

“با توجه به موفقیت Vimeo ، و به طور کلی تحسین سرمایه گذاران برای نرم افزار به عنوان یک سرویس به طور کلی ، ما انتظار داریم دسترسی Vimeo به سرمایه در داخل IAC بسیار گران تر از دسترسی به سرمایه خارج از IAC باشد ، و این سرمایه برای فعال کردن مفید خواهد بود. ویمئو برای رسیدن به بالاترین اهداف خود “، لوین گفت.

اگر شرکت ها از هم جدا شوند ، این باعث می شود Vimeo یازدهمین شرکت عمومی باشد که از IAC خارج می شود. این شرکت آخرین بار موافقت کرد که تمام سهام خود را در شرکت دوستیابی آنلاین Match Group تقسیم کند.

لوین گفت: “ما همیشه گفته ایم كه ما ضد مجتمع هستیم و برای هر كاری كه به مشاغل ما اجازه می دهد بیشترین شانس خود را برای موفقیت عملیاتی داشته باشند ، بهینه سازی می كنیم.”

IAC روز پنجشنبه در درآمد سه ماهه سوم خود گزارش داد که Vimeo درآمد کلی 44٪ را نسبت به سال گذشته به 75.1 میلیون دلار افزایش داده در حالی که مشترکان آن 21٪ رشد کرده و به 1.46 میلیون رسیده اند. ضرر عملیاتی شرکت از 11.2 میلیون دلار به 3.3 میلیون دلار کاهش یافت ، در حالی که EBITDA تعدیل شده در مقایسه با ضرر 8 میلیون دلاری در Q3 2019 به 3.4 میلیون دلار رسید.

مطالب دیدنی
قیمت حفاظ شاخ گوزنی دیواری

تصحیح: عنوان این داستان با ارزیابی صحیح Vimeo به روز شد.

مشترک شدن در CNBC PRO برای دسترسی به جریان مستقیم اخبار تجاری و انتخاباتی مداوم CNBC.