مایکروسافت GitHub تبدیل شده است به آهنربا برای مسائل خاردار مانند RIAA

در سال 2018 ، مایکروسافت با صرف 7.5 میلیارد دلار در سایت اشتراک کد GitHub ، یکی از گرانترین خریدهای خود را انجام داده است. تمیزترین جا نبود. بیش از 50 میلیون برنامه نویس از GitHub استفاده می کنند که تمایل به رک گویی دارند ، از جمله در مورد مواردی که درباره مایکروسافت دوست ندارند.

این معامله همچنان با چالش های غیرمنتظره ای روبرو است ، مانند معاملات اخیر با انجمن صنعت ضبط آمریکا. در ماه اکتبر ، RIAA از GitHub خواست تا youtube-dl ، قطعه ای از نرم افزار منبع باز را که می تواند ویدیوها را از YouTube و سایر سرویس های آنلاین بارگیری کند ، پایین بیاورد.

این نرم افزار از اینترنت ناپدید شد و کاربران مخالفت کردند.

یکی از کاربران GitHub ، در این سایت ، این حادثه را “شرم آور GitHub” توصیف کرد و گفت “که خرید مایکروسافت واقعاً یک اشتباه بوده است.” دیگری خواهان استعفای مایکروسافت از RIAA شد ، سازمانی که در درجه اول از مارک های موسیقی و نوازندگان تشکیل شده است. حذف توسط GitHub چنان خشم کاربر دیگری را برانگیخت که فرد با ارسال بخشی از نرم افزار اختصاصی GitHub در منطقه سایتی که در آن درخواست های حذف حق چاپ دیجیتال گزارش شده است ، به آن پاسخ داد.

کد توسط شخصی که پروژه را نگهداری می کند تنظیم شده است به طوری که دیگر مغایرتی با RIAA ندارد. این شرکت سپس youtube-dl را به صورت آنلاین بازگرداند و روند جدیدی را برای رسیدگی به ادعاهای مشابه اعلام کرد.

مانند غول های فنی آمازون ، اپل و گوگل ، مایکروسافت با انواع مختلفی از چالش های مرتبط با بزرگ بودن خود روبرو است ، خواه از رقبای زیادی ، میلیون ها مشتری ، سرمایه گذاران تشنه سود یا سیاستمداران نگران رقابت. GitHub ، به عنوان انباری از پروژه های منبع باز و یک حیات نجات مجازی برای برنامه نویسان ، تنش دیگری ایجاد می کند.

برخی از مشکلات GitHub می تواند با رعایت خواسته های کاربران معترض ، آنها را برطرف کند. دیگران حساسیت بیشتری دارند ، مانند کار این شرکت با اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده.

GitHub از قطع ارتباط با ICE امتناع ورزید و باعث شد کارمندان پس از تمدید قرارداد استفاده از نرم افزار GitHub ، استعفا دهند. کاربران Key GitHub اواخر سال گذشته نامه ای سرگشاده منتشر کردند و در آن اصرار داشتند که GitHub قرارداد را خاتمه دهد و دلیل آن جدا شدن آژانس از فرزندان از والدین و سایر فعالیت ها بود. صدها نفر از کارگران خود گیت هاب یک دادخواست داخلی برای متوقف کردن کار GitHub با ICE در سال گذشته نیز امضا کردند ، گفت: دو کارمند سابق که مجاز به صحبت در مورد امور داخلی نیستند.

GitHub به درخواست نظر پاسخ نداد.

در پرداختن به موضوع ICE ، GitHub مخالفت خود را با جدایی خانواده اعلام کرد. این شرکت گفت که توافق نامه خدمات با آژانس ندارد ، هیچ مشورتی ارائه نمی دهد و “هیچ تصویری برای استفاده از این نرم افزار ندارد ، به غیر از احتمالاً برای توسعه نرم افزار و کنترل نسخه.”

مایکروسافت ، جدا از GitHub ، به دلیل کار در ارائه خدمات ابری به ICE ، با انتقاداتی روبرو شده است ، حتی اگر این شرکت در سال 2018 گفته است که “از عمل جدا شدن خانواده” مأیوس شده است.

برای GitHub ، آخرین حادثه مربوط به ابزار بارگیری ویدئو ، فرصتی را برای کاربران فراهم کرده است تا بحث و جدال ICE را مجدداً آغاز کنند. مهندس سابق GitHub ، زاک هولمن ، با بیان واقعه گذشته به توضیحی که توسط نات فریدمن ، مدیر عامل شرکت ارائه شد ، پاسخ داد.

توییتهای فریدمن اغلب پاسخهایی را درباره تأثیر “Drop ICE” دریافت می کنند.

هولمن ، كه در سال 2015 GitHub را ترك كرد و اكنون سرمايه گذاري در شركت هاي نوپا دارد ، گفت: وی گفت که آسانترین مصوبه خاتمه قرارداد است ، که فریدمن عنوان کرده است “از نظر مالی برای شرکت ما مهم نیست”.

در اوایل سال جاری ، GitHub از جمله شرکتهای فناوری بود که به دنبال قتل در ماه مه جورج فلوید در بازداشت پلیس و اعتراضات سراسری متعاقب آن ، از جامعه سیاه پوستان حمایت کرد.

چند کاربر GitHub پیشنهاد کردند که این شرکت می تواند بخشی از خدمات خود را تغییر نام دهد تا “master” ، یک کلمه حساس به نژاد ، بازنشسته شود. این اصطلاح به منطقه اولیه ای گفته می شود که توسعه دهندگان کد خود را در آن ذخیره می کنند.

GitHub طرحی را برای انجام دقیقاً یک هفته بعد ، تغییر نام به “اصلی” اعلام کرد. حتی با نیت خیر ، این شرکت از یک سری نظرات جدید درباره قرارداد ICE استقبال کرد.

هولمن این طور خلاصه کرد: “چگونه موقعیت شما را با ICE و آنچه راجع به پشتیبانی از تنوع در فناوری می گویید سازگار کنم؟”

تماشا کردن: ظهور نرم افزار منبع باز