لازادا متعلق به علی بابا در روز مجردها فروش “رکوردی” را تجربه کرد

برنامه Lazada که در آیفون نمایش داده شده است.

گیوم پاین | LightRocket | گتی ایماژ

سنگاپور – به گفته رئیس سنگاپور این شرکت ، تجارت الکترونیکی جنوب شرقی آسیا Lazada شاهد تعداد “رکورد” فروش در سیستم عامل خود در روز مجردها بوده است.

Singles Day به طور معمول یک دوره خرید 24 ساعته است که از چین شروع می شود و از 11 نوامبر نیز به عنوان Double 11 شناخته می شود. از آن زمان بسیاری از خرده فروشان در سراسر جنوب شرقی آسیا این رویداد را پذیرفته اند و به مشتریان تخفیف های چشمگیر و تبلیغات جذاب در روز می دهند. .

جیمز چانگ ، مدیرعامل لازادا سنگاپور ، روز پنجشنبه در “Street Signs Asia” CNBC گفت: “دیروز امسال 11.11 ، ما 40 میلیون مشتری داشتیم كه وارد برنامه ما شدند و بیش از 400000 فروشنده آن روز معامله می كنند.”

بعداً یک نماینده لازادا با CNBC توضیح داد که 40 میلیونی که چانگ در مصاحبه خود ذکر کرد ، به تعداد کاربرانی که به این سیستم عامل دسترسی داشته اند اشاره دارد و همه آنها خریدی انجام نداده اند.

این 11.11 رکورد جدیدی برای ما در سراسر کشور بود.

جیمز چانگ

مدیر عامل شرکت لازادا سنگاپور

اگرچه لازادا به طور جداگانه ارزش ناخالص کالای خود را فاش نمی کند ، چانگ به CNBC گفت که این شرکت در ساعت اول رویداد خرید ، بین نیمه شب و 1 بامداد بیش از 100 میلیون دلار فروش داشته است. “این یعنی حدود سه برابر سریعتر از آنچه که وی گفت: “ما سال گذشته ما را به این رقم رسانده ایم ، بنابراین ، در مجموع این یک کارزار خارق العاده بوده است.”

GMV معیاری است که معمولاً در تجارت الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش کل کالاهای فروخته شده در یک بازه زمانی خاص را اندازه گیری می کند.

چانگ گفت: “چیزی که ما به آن بسیار افتخار می کنیم این است که بیش از نیمی از 400000 فروشنده در سراسر جنوب شرقی آسیا محلی (مشاغل کوچک و متوسط) و خرده فروشان کوچک بودند.”

وی توضیح داد که بسیاری از آن خرده فروشان کوچک به دنبال قرار گرفتن در معرض اینترنت هستند زیرا بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث می شود که خرید در فروشگاه ها به دلیل قفل شدن و محدودیت های حرکتی در بسیاری از کشورها برای فروش دشوار باشد.

چانگ گفت: “این 11.11 رکورد جدیدی برای ما در سراسر کشور بود.”

شرکت مادر Lazaza Alibaba گفت که GMV کل آن در مدت 11 روز 74.1 میلیارد دلار بوده است – تبلیغات امسال فراتر از 24 ساعت معمول در سیستم عامل های Alibaba افزایش یافته است.

جنوب شرقی آسیا با جمعیت نسبتاً زیاد و جوان خود ، فرصتی سودآور در خارج از چین و هند برای بسیاری از شرکت های فناوری فراهم می کند زیرا اکنون افراد بیشتری برای اولین بار به اینترنت متصل می شوند. در حقیقت پیش بینی می شود اقتصاد اینترنت منطقه در سال جاری به 100 میلیارد دلار برسد ، قبل از اینكه تا سال 2025 سه برابر شود و به 300 میلیارد دلار برسد.

پیش بینی می شود تجارت الکترونیکی عامل اصلی رشد اقتصاد اینترنتی جنوب شرقی آسیا باشد. Covid-19 منجر به پذیرش بیشتر خدماتی مانند خرید آنلاین ، تحویل غذای آنلاین و پرداخت آنلاین در منطقه شده است.

انتظار می رود که این تغییرات در رفتار کاربر حتی پس از فروپاشی همه گیر نیز باقی بماند.