درآمد Berkshire Hathaway (BRK) Q3 2020

وارن بافت

جرارد میلر | CNBC

همانطور که بیماری همه گیر ویروس کرونا بر درآمد و قیمت سهام خود تأثیر می گذارد ، Berkshire Hathaway برنامه خرید مجدد سهام خود را در سه ماهه سوم حتی بیشتر کرد و تقریباً رکورد خرید مجدد از سه ماهه دوم را دو برابر کرد.

شرکت مشارکت وارن بافت 9 میلیارد دلار از سهام خود را خریداری کرد ، که روز شنبه در گزارش درآمد سه ماهه سوم آن مشخص شد. این رقم در مقایسه با سطح 5.1 میلیارد دلاری در سه ماهه دوم که هنگام اعلام آن چرخش زیادی داشت و کل بازپرداخت های برکشایر را به 15.7 میلیارد دلار برای سال 2020 می رساند ، بسیار بزرگ است.

برکشایر بیش از 2.5 میلیارد دلار سهام کلاس A و حدود 6.7 میلیارد دلار سهام کلاس B در این سه ماه خریداری کرد. این تخمین UBS را برای خرید کلی سه ماهه فقط 3.2 میلیارد دلار از بین برد.

خرید مجدد بافت در حالی است که اقتصاد جهانی در تلاش است تا از ویروس کرونا نجات یابد و این امر تأثیر مستقیم بر مشاغل کاملاً متعلق به شرکت از جمله راه آهن ، تاسیسات و بیمه دارد.

برکشایر گفت که درآمد عملیاتی آن 5.478 میلیارد دلار بوده است که بیش از 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. اما درآمد خالص شرکت – که سرمایه های کلان Berkshire در بازارهای عمومی مانند اپل را به خود اختصاص می دهد – بیش از 82٪ به طور سالانه افزایش یافت و به 30.137 میلیارد دلار رسید.

اپل ، بزرگترین سهام سهام Berkshire ، در سه ماهه سوم بیش از 26 درصد تجمع یافت. کوکاکولا در آن بازه زمانی 10.5 درصد سود کسب کرد. اگرچه بافت به سرمایه گذاران هشدار داده است که به این سود خالص توجه نکنند زیرا سود سرمایه گذاری غیر واقعی و بی ثبات است.

آیا بافت فکر می کند سهام ارزان است؟

در نامه سالانه خود که در اوایل سال جاری منتشر شد ، بافت در مورد زمان تصمیم گیری او و چارلی مونگر معاون رئیس Berkshire در مورد تصمیم به خرید مجدد سهام بحث کرد.

بافت نوشت. “با گذشت زمان ، ما می خواهیم تعداد سهام Berkshire کاهش یابد. اگر تخفیف قیمت به ارزش (همانطور که تخمین می زنیم) افزایش یابد ، ما احتمالاً در خرید سهام تهاجمی تر خواهیم شد. مرحله.”

بافت همچنین در جلسه سالانه برکشایر در ماه مه به طور کلی از این روش دفاع کرد.

وی گفت: “وقتی شرایط مناسب است ، خرید مجدد سهام نیز واضح است و نباید بیش از حد سود سهام کوچکترین لطمه ای به آن وارد شود.”

علی رغم بازگشت تقریباً 20 درصدی در سه ماهه سوم توسط سهام کلاس A Berkshire Hathaway ، سهام هنوز عملکرد زیادی در S&P 500 ندارد. این سهم در مقایسه با 10٪ بازده کل S&P 500 8٪ از دست داده است.

جذابیت خرید Buffet در حالی رخ می دهد که Oracle of Omaha امسال حرکت های نسبتاً کمی انجام داده است. در اواخر ماه اوت ، بافت اعلام کرد که Berkshire در 5 شرکت تجاری پیشرو ژاپن حداقل 5٪ سهام داشته است: Itochu Corp. ، Marubeni Corp. ، Mitsubishi Corp. ، Mitsui & Co. و Sumitomo Corp. اما این شرکت اعلام کرده است که هیچ دیگر خریدهای بزرگ امسال.

حتی پس از خریدهای بی سابقه در سال جاری ، انبوه پول نقد Berkshire همچنان تا پایان سه ماهه سوم 145.7 میلیارد دلار است.

اشتراک در CNBC PRO برای بینش و تجزیه و تحلیل منحصر به فرد ، و برنامه های زنده روز کاری از سراسر جهان.