بک لینک چیست و چه تأثیری بر سئوی وبسایت دارد؟

بنابر این سایت هایی که امکان درج مقاله را به ما میدهند در اولویت این دسته بندی قرار خواهند داشت. ترافیک و رتبه سایت ، ارتباط مستقیمی با کیفیت بک لینک های دریافتی دارند و شما برای اجرای روش هایی که در ادامه خواهیم گفت ، باید وب سایت های معتبر را برای دریافت لینک بیابید. همچنین شما با ایجاد لینک های با کیفیت، سیگنال های مثبتی را به گوگل ارسال می کنید که این موضوع به روند بهبود رتبه سایت کمک قابل توجهی می نماید. هرچه تعداد این Backlink ها برای شما بیشتر باشد می تواند بر روی بازدید شما تاثیر داشته باشد. عده ای از سئو کاران بر این عقیده هستند که برای طبیعی جلوه دادن نزد گوگل باید درصدی به لینک فالو اختصاص بدهیم و درصدی به لینک نوفالو. ابتدا اجازه بفرمایید این مطلب را از کمی عقب تر کلید بزنیم و اینکه دلایلی که باید بک لینک بگیریم را مشخص کنیم. در این قسمت از آموزشی می خواهیم شما را با پنج بخش مهم بک لینک ها آشنا کنیم تا به وسیله این روش ها در لینک های سایت خود استفاده کرده باشید، توجه داشته باشید که این قسمت آموزش نیاز به توجه بیشتری دارد، پس هنگام مطالعه مقاله توجه خود را بر روی مقاله جلب کنید.

مگنت لینک ها یکی از عوامل مهم برای گوگل به حساب می آیند که رتبه یک سایت را افزایش می دهند، پس شما می توانید در بک لینک های سایت خود از این روش استفاده کرده باشید تا نظر این موتور جست و جوگر را به سمت خود جلب کرده باشید. این کار می تواند روند به اشتراک گذاری محتوا و جذب لینک های بیشتر به سایت شما را افزایش دهد. تنها Do Follow اثرگذار نیست قرار دادن بک لینک های Do Follow به تنهایی و بدون قرار دادن لینک No Follow شاید حتی برای سئو سایت مضر هم باشد بنابر این قرار دادن بک لینک های Do Follow را در کنار No Follow در فرایند انجام سئو سایت خود قرار دهید. این موضوع شباهت بسیاری به ارتباط گوگل و وبسایت ها دارد زیرا اگر سایت شما دچار تخلفی شود قطعا گوگل مانند قبل نمیتواند به آن وبسایت اعتماد داشته باشد ، پس توصیه ما به شما این است که در خرید بک لینک های بی کیفیت صرفه نظر کنید و کار سئو را با اصول بیشتری ادامه دهید. شما می توانید در مطالب سایت خود مطالب مختلف و مرتبط خود را لینک دهی کنید تا در صورت نیاز، کاربران سایت شما بتوانند از دیگر مقاله های شما دیدن نمایند.

در این بخش می خواهیم یک استراتژیک دیگر را به شما معرفی کنیم که همانند مگنت لینک ها می باشند، اما با این تفاوت که این سری از لینک ها مرتبط به علاقه مندی های کاربران شما می باشند. منبعی که لینک آنجا قرار گرفته باید با موتور های جستجو آشنا باشد و قابل اعتماد باشد . پیوند ورودی یا بک لینک (به انگلیسی: Backlink یا Inlink) به ابرپیوند یک وبگاه به وبگاه دیگر میگویند که یکی از موارد تعیینکنندهٔ میزان بهینهسازی موتور جستجو میباشد. منظور از ما از علاقه مندی ها کلمات جست و جو شده در موتور های جست و جوگر می باشد، اگر شما همین الا گوگل را باز کنید و کلمه دانلود را نوشته باشید در لیست منو های زیر شما می توانید جست و جو های پیشنهادی را از طرف گوگل مشاهده نمایید که به نوعی پر بازدید ترین مطالب با توجه به کلمات کلیدی شما به نمایش گذاشته می شود. بصورت کلی به این مگنت لینک ها نیز پیونده های مغناطیسی هم گفته می شود که نام فارسی سازی شده این لینک به حساب می اید.

اگر در این قسمت این سوال برای شما پیش آمده است پس شما باید بدانید که برای ساخت یک Backlink در محتوای خود باید از قبل برنامه ریزی داشته باشید، بطور کلی شما باید محتوای خود را به گونه تولید کنید که کاربران شما وارد یک چالش سوال شوند و به وسیله این سوال شما لینک دهی خود را آغاز کنید، شما برای ایجاد یک بک لینک حتما باید از کلمات کلیدی در ایجاد یک لینک استفاده کرده باشید، بطور مثال شما می توانید از عنوان بک لینک چیست یک لینک بسازید و لینک مطلب مورد نظر را به آن بدهید. فرض کنید شما در جلسه ای موضوعی را بیان کردید، و ۱۰ نفر موضوعی را که بیان کردید تایید کردند و به آن رأی دادند؛ سپس فرد دیگری موضوعی را بیان کرد و ۴ نفر به او رأی دادند و او را تأیید کردند. تنها از سایت های مرتبط با زمینه کاری خود لینک خریداری کنید. ولی جهت یادآوری خدمت شما عرض می کنیم که backlink به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سایت شما ایجاد می گردد. متن یک بک لینک بهتر است از کلمات کلیدی استفاده شده باشد تا شما در کلمات کلیدی گوگل شناخته شده باشید.

لینک سازی لایه ای ، اهرام لینک ، pbn ، لینک فالو و نوفالو ، لینک مستقیم و غیر مستقیم ، لینک از تصاویر یا متن ، لینک از پست مهمان ، لینک در قسمت نظرات ، لینک از سایت های gov و edu ، دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر باید در کنار هم پروفایل بک لینک سایت شما را تشکیل دهند. با به روز رسانی الگوریتم گوگل دیگر مثل گذشته نیست که چقدر تعداد پیوند های ورودی یک سایت بیشتر باشد، جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود. در واقع این موضوع باعث افزایش قدرت آن سایت در الگوریتم گوگل میشد. این لینک ها ممکن است از وبلاگهای محبوب یا سایر سایت های پربازدید در زمینه کاری شما باشند. آنها که با روش های حیله گری شما را به سمت فروشگاه آنلاین می برند و یا از طریق لینک های وابسته شما را فیلتر می کنند، یک کوکی و شبکه نصب می کند تا زمان خرید شما درآمد کسب کنند. جواب آشکارست که شما!