آخرین دور کاهش ها بر گروه های تجاری متمرکز است

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی Meta Platforms Inc.، سمت چپ، در روز سه شنبه، 20 دسامبر 2022 به دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا، ایالات متحده می رسد.

دیوید پل موریس | بلومبرگ | گتی ایماژ

متا سومین دور اخراج خود را به عنوان بخشی از طرح چند میلیارد دلاری این شرکت برای صرفه جویی در هزینه ها آغاز کرده است.

آخرین دور کاهش‌ها اعضای گروه‌های تجاری متا را هدف قرار می‌دهد و به دنبال دور قبلی اخراج کارکنان در ماه آوریل است که بر کارمندان در نقش‌های فنی تأثیر گذاشته است. حدود 10000 کارگر در فاصله آوریل و مه شغل خود را از دست خواهند داد، پس از اولین دور شرکت در نوامبر که 11000 کارمند را تحت تاثیر قرار داد.

کارمندان متا با نقش‌هایی در زمینه تجربه کاربری، بازاریابی، استخدام و مهندسی به لینکدین مراجعه کردند تا اعلام کنند که روز چهارشنبه اخراج شده‌اند و از گزارش قبلی رویترز پشتیبانی می‌کنند. متا از اظهار نظر خودداری کرد اما CNBC را به پست قبلی مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، ارجاع داد که گفته بود کاهش گروه‌های تجاری این شرکت از اواخر ماه می آغاز خواهد شد.

این کاهش‌ها بخشی از به اصطلاح سال کارآمدی متا است که زاکربرگ آن را برای لاغری و چابک‌تر شدن شرکت در بحبوحه اقتصاد چالش‌برانگیز و بازار تضعیف تبلیغات دیجیتال، در نظر گرفت.

“همانطور که امسال در مورد کارایی صحبت کردم، گفتم که بخشی از کار ما شامل حذف مشاغل خواهد بود – و این در خدمت ایجاد یک شرکت ناب تر و فنی تر و بهبود عملکرد تجاری ما خواهد بود تا درازمدت ما را قادر سازد. زاکربرگ در ماه مارس در پستی گفت. می‌دانم که این به‌روزرسانی ممکن است همچنان غافلگیرکننده باشد، بنابراین می‌خواهم زمینه‌های گسترده‌تری را در مورد چشم‌انداز، فرهنگ و فلسفه عملکردمان بیان کنم.»

مطالب دیدنی
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

در ماه آوریل، متا گزارش داد که درآمد سه ماهه اول از 27.91 میلیارد دلار در سال گذشته 3 درصد افزایش یافته است، پس از سه دوره متوالی که در آن کاهش یافت.

علیرغم کاهش هزینه‌ها، متا همچنان در حال سرمایه‌گذاری هنگفت بر روی متاورس نوپا است و واحد Reality Labs آن که در حال توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است، 3.99 میلیارد دلار ضرر عملیاتی داشته و در سه ماهه اول 339 میلیون دلار فروش داشته است.

سرمایه گذاران کاهش عمده هزینه متا را ستایش کرده اند و باعث شده است که سهام این غول شبکه اجتماعی از زمانی که در نوامبر به کمتر از 89 دلار رسیده بود، با 180 درصد افزایش به 246.74 دلار برسد.

اصلاح: سهام متا از زمانی که در ماه نوامبر به کمتر از 89 دلار رسید، 180 درصد افزایش یافته و به 246.74 دلار رسیده است. نسخه قبلی دو رقم را اشتباه بیان کرده بود.

تماشا کردن: ریسک نظارتی برای Big Tech ممکن است قبلاً به اوج خود رسیده باشد

ماهانی از Evercore ISI می‌گوید: ریسک نظارتی برای Big Tech ممکن است قبلاً به اوج خود رسیده باشد